2010

Uyusam da uyanık olsam da aynı görüntüleri görüyorum. Zihnim bana dünyanın en bok oyununu oynuyor. Unutmak istiyorum! Bildiğim, öğrendiğim, insanların zorla kafamın içine soktuğu herşeyi unutmak.

''ama geçecek
zaman.
Neleri atlamadık ki?
Hadi bebeğim biraz free.
Çok iyisin.
Çok badsin.
Bunu nasıl yaparsın?
Sen daha iyilerine layıksın.
Ölenle ölünmüyor ki, bak şunun bunun....''

cümlelerine tıkıyorum kulaklarımı! Susturun sesleri, düşünceleri. Düşünceleriniz sesinizden daha hızlı gidiyor farketmiyor musunuz? İyi olmak istemiyorum anlıyor musun edward, tüm iyiler gibi erken ölmek istemiyorum! Cehennemi de gördüm cenneti de yaşadım bu dünyada.

Alın şimdi fedakar rollerinizi, iyi hallerinizi, ama ben seni hep sevdimlerinizi sokun gördüğünüz münasip bir deliğe. Yapmacık suratlarınızı yumruğumla dağıtmak ve gözlerinizin en mor hallerini görmek istiyorum. Nefret etmiyorum, bu kadar sahtekar içinde neden iyilere de yer yok, bunu merak ediyorum?

Ne anlıyor musunuz beni? Ahahah. Sahiden mi? Birazdan kalabalık bir güruh halinde sokağa akacak insanlar, sokakta gördükleri her mini etekli kadınla fanteziler kurarken, namusluyuz oğlum biz diyen ve sevmedikleri herkesin anasına sövenler beni anlıyor mu? Ben hiç yalan söyleyemem diyen inançlılar kandırırken Tanrı'larını beni kandırmayacaklar öyle mi? Siz yine de bildiğiniz gibi yapın. Sadece oyunlarınıza alet etmeyin. Bilirim seversiniz oyuncaklarınızı, bilirim oyuncak askerlerinizi savaştırıp bir tarafı kazanan ilan etmenin nasıl da gurur verici olduğunu. Bilirim sevdiklerinizi hiç aldatmadığınızı, haramdan korktuğunuzu, helale göz süzdürmediğinizi, bilirim seni severimlerinizin ama'yla bölündüğü cümlelerinizi.

Edward, gitmek lazım burdan. Makas ellerimizle çimlerden köpekler yapabileceğimiz, buzdan karlar yağdırdığımız, yüz yaşına gelsek de o karın altında dans edebileceğimiz, biriyle tanıştığımızda ne kadar maaş aldığını sormadığımız bir yerlere gitmek lazım.

Bırak, ''dünya barışı'' isteyen ve iki uzun bacağı olan kadınların dünyanın en güzel kadını seçildiği televizyon yayınlarını izleyen insanlara kalsın buralar. Kalk cehennemin dibine gidelim.
2010 harika şeyler getirecek, ben bundan eminim.


özgen.
 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !