.... 'a mektuplar-6

Yüzümde şapşal bir gülümsemeyle senden bahsediyordum yarım saat önce. Karşımdakinin de yüzünde aynı gülümsemeyi görmek için o kadar övdüm ki seni, bir an kendimi dünyanın en adi insanıymış gibi hissettim. Kim senden kaçabilirdi ki, kim seni unutabilirdi, kim üzebilirdi?
Haddime mi düşmüştü benim!? Sahi bunu nasıl yapabildim?
Bu şehrin sokaklarına gece yarıları girdim, yürümeye benzemiyordu adımlarım. Arkada biri kovalıyormuşcasına tedirgin, hızlı, yakalandığında ''abi ben bi'şey yapmadım ki'' diyecek bir korkak gibiydim. Korkaklardan kahraman olmazdı ki, sonunu bildiğim bir hikayede oynamanı rica edeyim.
Sana haksızlık yaptığım yok, tüm kadınların düşlerine girebilecek kadar güzeldi yüzün.
Gözlerine bakanın anası ağlıyordu. Şiirsel bir yanın yoktu, zaten iltifat etmeyi de barda tanıştığın kadınlardan öğrenmiştin.!banaysa sadece içinden geçenleri söyledin.. O an bir barda tanışmış olmamızı diledim, ben hakediyordum güzel sözleri! Yine de ben çok kelimelerini sevdim.Şimdi sana bakıyorum elin de sigara paketi. İyi de sen sigaradan tiksinirsin.Birgün yüzüne üflediğim dumanlar yüzünden gözlerin yaşarmıştı. Filmin en erotik sahnesini de başarısız bitirdim, anlayacağın.
Anlayacağından mı yoksa sadece ''bay mükemmel'' olmak için beynini mi zorluyorsun? Korkma seni daha az sevmeye başlarlarsa, koşar yetişirim. Herkesten güzel olduğunu, akıllı olduğunu hatta zengin olduğunu söylerim.Oturduğun direğin tepesinden asla düşmezsin. Ama ya o direk bir gün sana ''kazık'' atarsa? Bunu durdurmaya gücüm yetmez,kimsenin g.tüne giren bişeyi çıkaramadım.
Dudaklarının arasındaki eşsiz gülümsemeyi izlemenin lezzetti yokluyor hafızamı.. . Yürürken yalpalaman, utandığında başını çevirmen, çocuksu ifadelerin! Off! Yalnızlık nasıl da lavanta kokuyor, beynindeki ağırlığa rağmen kusamıyorsun!
Bir adam var işte, bir adam ki onu herkes görüyor, O yolda yürürken başlarını çevirip bir daha bakıyorlar, bir daha, bir daha.. Tüm vücut kıvrımlarını ezberliyor, utanmadan söylüyorlar bir de yüzüme yüzüme! Kıskançlıkla bakıyorum suratlarına, bağırasım geliyor;
''O benim, o benim'' diye. Ama bunu yapamam sen benim malım değilsin, çekemem yularını yolum nereye gidiyorsa. Sadece sen istersen yürüyebiliriz . O da gittiği yere kadar.
Bir adam var işte sadece benim bildiğim! Sırlarını bir mektup yazarak sana geri vermek isterdim ama el yazımdan tanırsın diye korktum. Ama onları anlatacağın başkalarını bulmanı isterim. Yeni bir sevgilim olursa senin için ne kadar önemli olduklarını unuturum.
Dost muhabbetlerinin en güzel yerinde o kadar ağlayasım geldi ki daha çok gülmem gerekti. Bu yapmacıklığımdan sıkıldım. Aynaya baktıkça ne kadar samimiyetsiz olduğumu düşünüyorum..
-Nasılsın.
-İyiyim.
Kısa bir iyiyim muhabbetin hemen bitmesi için söylenir. Ve ben artık her sohbetin aydın havası tanında olmasından yanayım..
az vaktim var. ne şekerden arabalar yapacağım, ne düş satacağım, ne de ayaklarımı boğazdan sallandırıp gülümseyeceğim. Bunlar çocukların işidir Bizden başka herkes kötüdür, bencildir, bizden başka kimse ihanet uğramaz, bizden başka kimseye küfür edilmez..Çocuklar bu yalanları bilecek kadar yaşamışlardır. Yetişkinliğe eriştiğimizde ise onları öldürürüz.
Neler saçmaladığım konusunda fikrim yok ama bunları okuduğunda beni sevmekten vazgeçme n'olur? Hala bu hayat için hayaller kuruyorsam tek sebebi sensin. Birgün bırakırsan benim sevmeyi toplarım tasımı tarağımı,atlarım bir kamyona, çek babam istediğin bir haneye tecavüze! Derim!
Sevgilim, bilmelisin ki sen de yaş'lanıyorsun, sadece ben ıslanmıyorum..
eğer karşılaşırsak birgün sakın elimi tutma,gittiğin gün
kader çizgimi bıçakla deştim..


Özgen.
 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !