algım-aklım-gözüm bozuk.

Her şeyi bırakıp, herkesi unutup gitmek istiyorum bugünlerde. Hava zaten sıcak, içim zaten kalabalık, sokaklar desen beynimden geçiyor sanki, insanız biz de, bir durun be! Canım yanmış, yanmamış kime ne? Herkes kendi derdinde..
Filistinde bomba, afganistanda işçi, amerikada lümpen olmak için çıkmıştım yola, elimde süpürgeyle kapının önündeyim. Belki bu yüzden sen topuklu ayakkabıları seviyorsun ben Orhan gencabayı..

Atlayıp ilk uçağa gitmek istiyorum bugünlerde.. öyle kalbimin götürdüğü yere felan değil, en uzağa, hep uzağa. Karaciğerimi jamaikada bırakıp, kübada geberebilirim çünkü ne ait olduğum bir ülke var, ne de bunlar benim diyebileceğim insanlar… tanrının kuklası olarak güzel yönetiliyorum – yalana gerek yok.

Uzaktayken bu kadar değildi ama şimdi aynı ülkede aynı havayı solurken, aynı başbakana aynı küfürleri dizerken, bir sokakta karşılaşma ihtimalimiz bu kadar artmışken yaşamak ağır geliyor. Terleyip su içtiğini düşünüyorum, acıkmışsam acıktığını, çok çalıştığını- zayıflamış bile olabilirsin. Kooperatife girmek istiyorum seninle örneğin, kutu gibi bir evimiz olsun. Balkona da iki masa attık mı.. .mına koyayım, sürekli aklımındasın.Çık, hava al,sen de sıkılmışsındır o bit kadar yerde.

Madem gidecektin böyle- aniden ne diye toparladın, değiştirdin, ne diye aklımı başıma getirdin? Şimdilerde dağılmak için oraya- buraya gidiyorum, elin adamlarına çarpıyorum, çırpınıyorum kurtulmak için – ama her gece gözüme gözüme sokuyorsun parmaklarını.

Eskiden olsa git- koş- yorul- sev- seviş ama dön derdim. Mutlak buradayım derdim. Ama yaşlanıyorum sevgilim, bu ülke, bu duvarlar tarihe yazılıyor. Alaturka bir parça çalıyor. Kaset yok artık, barış manço yok, babam doğum günlerimi dünyanın en önemli olayı haline getirmiyor. bu yüzden işte sen yüksek topuklu kadınlarla sevişiyorsun, ben tırnaklarımı kemirip sokaktaki çocukları azarlıyorum. Biraz geri kafalıyım- evet ama kooperatif sence de iyi fikir değil mi?

Bunları unutalım da,

Onlar sevdiklerinin yanlarında sadece oturuyorlar, ben –olsam- sevdiğimin yanında ölüverirdim.


Özgen.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !