ch.

Merhaba sevgili ben,

Seni sakladığım yapmacık ilişkilerden mi sıkıldın? Ama mutlu gözüküyordun neden kaçtın ki? Sana defalarca yapma bunu dedim, bak bir yola girmiştik beraber, yine yarım kaldım.

Hayır, o adamı sevmemelisin demiyorum sadece bununla yaşamaya alışmalısın. Deprem kadar tehlikeli olduğunu söylenemez, ne zaman sarsacağını haber veriyor önceden. Ama enin de sonun da yıkılacaksın kaçsana güzelim!

 

Ben seni eğitmedim mi, alıştırmadım mı yalnızlığa?  Kim sana âşık olduğunu söylerse gülüp geç, inanma ama yaşa demedim mi? İyi biri olamazsın ama üzülmezsin, öğrenirsin hayatı diye bağırmadım mı? Kime konuştum ben, kime seslendim? Ne bu halin şimdi? Kalk toparlan, yıka şu makyajlı yüzünü, kırmızı dudaklarını, sigara kokan ellerini. Bilmesem fahişe olduğunu düşüneceğim. Kime bu hazırlık bu boyanmış surat bu gülümse. Kaç adım da silinirsin o adamın aklından? Değer mi be güzelim!

 

Siktirip gitmek istiyorum. Ya da siktirmeden ama her türlü gitmek istiyorum. küfür etmek istiyorum, dans etmek istiyorum ama kendimi toparladığım her defasında gelip uykularımı bozmasını istemiyorum. Beni unutabileceği bir yere saklansam. Gelmese, bulamasa, o da saklansa. Beni  benden saklasa.

 

Düşüm mü

Düşkünlüğüm mü

Düşüverdiğim mi?

 

Ne öyle paldır küldür mü? Kim olduğunu bile anlamadan?  O kadar da yalan söylemişti halbuki ne işim var benim. Birini yalanlarıyla sevdin mi sen? Ben sevdim. Bunu yükünü taşıyamıyorum. Boka bulaşmışta ellerimle yüzüme sıvıyor gibiyim.  Bu kadar pis, bu kadar kokmuş ve bu kadar iğrenç ruhluyum!

Alışmıştım oysa, seni unutarak yaşamaya. Bildiğin yaşıyordum, bildiğin uyuyordum. Peki şimdi ne değişti? Bir çift gamze mi bozacak benim ayarımı?

 

Bu kadar güçsüz bir kadın mı biriktirdim ben içimde? Nerde o dünyaya kafa tutan saçları renk renk kız çocuğu? Babasının elini bırakıp köpeklerin peşinden koşturan hani, şimdi bir kediyle göz göze gelemeyen.

 

Güzelim canın yanacak, kaç!

Da

Nereye? Kaç adım da başkasına varılır ki? Kaç kere bunca çok sevilir bir adam. Kaç adam?

Sütten çıkmış ak kaşık da değilim, sadece seni sevdim diyemem. Çok adam sevdim, çok adamla uyudum da bunca çok sevilir mi onca adam?

 

Kendimi unuttukça O’nu da unutabilirim sanmıştım, elimde kendini artık tanımayan bir kadın kaldı. Ne yapılır bundan sonra? Bir türkü tutturulur, bir şiir okunur sonra unutulur..

Birkaç ağlanır. Unutulur. Başka bir adamla öpüşülür, unutulur..

 

Taa ki bir sabah gamzesiyle yeniden çıkıp gelene kadar..

 

Kaç güzelim kaç!

Mümkün değil ötesi,

Yakalanacaksın.

 

Özgen.


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !