Dünyanın en güzel yalanı.

Sen beni arasan ölürsün, sorarsan da ölürsün. Her türlü ölürsün.Böyle bir ölmektir gider. Ama ben senin iyi olmanı isterim. Biz birbirimizi düşünürüz. Sadece birbirlerini seven insanlar birbirlerini düşünürler değil mi? Aksi aklından geçtiyse, o düşünceyi yok et! Beyninin içinde un ufak et! Kuşlara ver, kuşlar birbirlerini sevmesin ama biz sevelim. Biz birbirimizi iki martı gibi sevelim, üstümüze simit atsın insanlar, biz onlara bakıp ‘’ne yapıyor’’ bunlar diye gülelim..

Benimle gülersen de ölür müsün? Ama sen hep gül isterim, gamzelerin ortaya dökülsün, görenler öyle utansınlar ki çirkinliklerinden evlerinde ayna bırakmasınlar, başka bir yüzyıl başlasın, çocuklarımız aşırı teknolojiden aptallaşsın, bu iktidar hala bizi kandırmaya devam etsin.. Sen tüm bunlar olurken, geç bir köşeye, - sigara içmezsin ya- yak bir tane ve gül..Annenmişim gibi sevineyim, seni ben doğurmuşum gibi, aylarca yememiş yedirmiş içmemiş içirmiş ve beni kırdığın bir anda bunu yüzüne yüzüne söyleyecekmişim gibi..
Benimle ağlarsan da ölür müsün? Çünkü ben zaman zaman seni acıtmak da isterim. Karnına kramplar girsin, orda kalsın çıkamasın, aklında hep ben olayım, ağzına ağzına vurayım isterim. ‘’Gidiyorum’’ ben demeliyim, sen korkmalısın. ‘’Neden’’lerini sorgulamadan, ‘’gitme’’ demelisin. Dönüp bana öyle bir sarılmalısın ki.. Ölmeden önce gözümün önüne gelecek kadar acıklı olmalı..

Ben gitme isterim. Hep yanımda kal. Elimi tutmasan bile, ellerini görebileceğim bir yere koy. O ellere bir şey olmasın. Saçların yastıgın üzerine dökülsün, yemeğe hep geç kal, işin uzun sürsün, rakı doldur bize karşılıklı içelim, ben biraz sarhoş olayım, sana olur olmaz beylik laflar edeyim.. Sen usulca yaramın içine saklanmış çocukluğumu öp. Sonra hışımla dönüp, nasıl bu kadar iyisin, neden de!
Ben yine gitme isteyeyim.. Ben de ölebilirim bir gün farkında mısın? Hiç beklemediğin bir zaman da haberimi alırsın. Kendini taştan taşa vurursun.Bunlar beni hiç ilgilendirmez, gelip vicdanına oturuveririm, görenler aklının çıktığını zanneder. Ben genç ölebilirim. Tıpkı bir dahaki karşılaşmamız da ben çoktan yaşlanmışken hala genç ve yakışıklı haliyle bana bakacak olan dostum gibi!

O kadar fena ki. Gördüğün birini bir daha hiç görmeyecek olmak. Dünyanın öbür ucuna gitse bir çaresi bulunur, gidilir, görülür, gözle görülür iyi olduğu. Geri dönülür. Bir yerde ‘’iyi olsun’’ da, nerde olursan olsun, denilir. Ama insan sevdiklerini hep görmek ister. İnsan üzüldüğünde kendi omzuna yaslanamaz, kendi kucağına yatamaz, kendi kendini teselli edecek sözler söyleyemez. O yüzden sevdiklerinin omzunu ararlar.. İşte anlaşalım, sen beni böyle sev. Beni seversen de ölür müsün? Mutlak ölürsün çünkü ben sevdiklerimi öldürürüm..
Ama ben sen iyi ol isterim. Sen ölme isterim. Dünyaya restini çek, çekil bir köşeye hep gül isterim.
Bu yüzden ben seni sevemem. Ya da ben dünyanın en güzel yalanlarını söylerim.
Özgen.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !