O'na De Ki

Her yerde ıhlamur ağaçlarını görüyorum ama kokmuyorlar. Herşey eksiktir çünkü bu yüzden öldüğümüzde arkamızdan daha yaşayacağı çok şey vardı derler. Dünyanın içine etmeye devam ettiğimiz halde sevdiklerimizin bu pislikten kurtulmuş olmasına sevinmeyiz. Bencilizdir, çıkarcıyızdır, uzaktan sevmeyi öğrenememişizdir. Ya sevdiklerimiz bizim olacaktır ya da ellere yar olmayacaktır. Başka bir seçenek varsa, boğaz nefes kesici çekiciliğiyle atlamak için bizi bekliyordur.

Ben yerine biz, sen yerine siz, o yerine onlar, zamirleri çoğaltmayı ne de çok seviyormuşum şimdi farkettim.Kimsenin suçu tek başına almasını istemiyorum da suç sadece benim başıma kaldığında başkalarını buna karıştırıyorum. Tanıdığın en büyük korkağım! Kafamda yaşattığım hayalleri üstüne göre kesiyorum. Ama çok kısaltmıyorum,seneye de kullanırız.
sorularıma cevap vermezsen bir daha cevap cümlesi kuramam diye ağzımı açmıyorum. Sessiz bir arabesk içinde kendimi şarkılara gömüyorum. Ukala bir sürtük gibi ortalarda dolanıyorum bu yüzden kimse samimiyetime inanmıyor. Oysa ben bir omuz arıyorum başımı üstüne bırakıp kaçabileceğim.

Ellerim istemsiz olarak hareket ediyor ki bu vücudumun kontrolünü kaybetmeye başladım demektir.sahi bana bakar mısın, eğer yaşlanırsam, konuşamazsam, elden ayaktan düşler ve televizyon kumandasını bir an olsun bırakmazsam? Oysa martıları, vapurları, ayağı çıplak çingene çocukları, yarısında uyuya kalınan filmleri, rakıyla peyniri, müzeyyenle senarı biz beraber sevmiştik.
Şimdi de ayrılığın uzun koridorunda beraber volta atıyoruz.

Ayrılığı bile ikimizi yaşıyoruz baksana,
biz birbirimirin için yaratılmışız!


''Eğer birgün aşık olursan O'na de ki, bana gitme zamanını söyle.Sonra şok oluyor insan, kafasına onbeşinci kattan piyano düşmüş gibi oluyor.İşin tuhafı yaşamaya devam ediyor.Çizgi film karakterlerini anımsadın değil mi? Ben de. Zaten bir ayrılıktan sonra hep anlamsız şeyler anımsar, arkadaş muhabbetlerinin ortasında ben bi gideyim dedikten sonra uyurum. Bunu herkes bilir kimse döneceğime inanmaz.Ama sevdiklerimizin döneceğine inanırız.Bir tek gitmelerine inanmayız.Ve dönmedikleri her gece ömrümüzün bir yarısına rakıyı koyar, diğer yarısı üzerine sek içeriz!''

Özgen.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !