Saçma

Ben de istesem yaparım seni aramam, sormam, merak etmem. Evet, istesem muhakkak yaparım. Ama öyle bir yere geliyor ki kafamın içinde durum beynim o ara benle ilişiğini kesiyor. Kalbim de bu konulardan anlamaz, kanıveriyor sana. Görenler de bu bedeni üzülmez, aldırmaz, umursama sanıyor. Çünkü ben bir alkol severim ama alkolik değil. Bir bira içmeden uyuyamaz oldum çünkü o zamanlarda da yastığımın altına sokuluveriyorum. İçime işliyorsun.
Ama bak istesem muhakkak unuturum. Sadece sen bana kilometrelerce ötedeyken gülümsediğini düşünüp tüm mutlu anlarında olma isteği ağır basıyor. Zaten aşk böyle bir şey işte, sevdiğinle mutlu olmak istersin olamayınca onu yerin dibine batırır, üstüne basarsın. Bak tüm aşklar nankör, sen yine bana inanma…
Kırmızı bir arabam olsaydı. Eğer kırmızı bir arabam olsaydı, ben seni sevmezdim. Onu severdim. Ben olmadan gidemezdi, ben istemeden başkasına boyun eğmezdi çünkü. Şimdi gülersin sen. Bunları nasıl düşünüyor diyorsun. Üstüne alınmak istersin ama ben buna izin veremem. 
Sana herkesten çok güvenirim çünkü. Ki ben insanlara pek güvenemem, bir soru işaretini sürekli aklımda tutarım. Bunu yaptığım için kızarsın aklına gelir sonra söylediklerim, susarsın. Yarama tuz basar, tütün dökersin. Ama öpemezsin. Çünkü sen beni öpsen, ben kaçarım. Sen beni çok sevsen gider, az sevsen küserim. Dengesiz dersin içinden ama ayağıma takılan taşlarla maç yapmamı seversin. Deli olmamı seversin. Çünkü ben her deli gibi biraz sokak filozofuyumdur.
Sen gitmeden uyuyamam..
Sen de gitmezsin. Hayatının bir ucunda durup sana bakayım istersin. Çünkü kimse sana benim kadar inanırken, benim kadar çok kovmaz. Bu gidip gidip gelmeleri özledin değil mi? Çünkü öyle bir gelmedin ki, ben uyuyamadım. Babama sarıldım. Koy bir rakı içelim dedim. Sen çok küçüksün dedi babam. Ses çıkarmandan kıvrıldım dizlerine, babam hastalıktan sandı. Babam belki de hiç aşık olmamıştı. Ama sarhoş olmuştur bu yüzden beni alkolik sandı.
Babam sana benzer. Ya da ben çocukken babasına aşık olduğunu söyleyen her kadın gibi, babamla evlenmek isterim. Babam olmalısın. Çok kalmaz on seneye senin de saçların dökülür, gazeteni alır kenara çekilirsin, hep haber izleriz. Ama ben kızmam, sitem etmem. Sen orda ol da nasıl olursan ol derim. Ama başkasıyla olma. Sen öyle bir gülersin ki çünkü ben yaramazlık yapmış her çocuk gibi sus pus olur üstüme gelirsen ağlardım. Biz kadınla her yaşta ağlamaya bayılırız.
Doğruyu söylemek gerekirse bu aralar senden çok siyasi partileri düşünüyorum. Yaşadığın ülkeyi yönetiyorlar ya ekonomik kriz çıkmasın, savaş olmasın, başına bir şey gelmesin diye milletvekillerine görevler dağıtıyorum. Vatanımı seviyorum ama o vatanın senle güzelleşen bir tarafı var. 

Sen hep kal istiyorum. Gidersen ölmem de, üzülürüm. Zamanla unuturum ama o zaman geçmek bilmez. Annem hiç konuşmayışıma şaşırıp, bir gün bunların hepsine güleceksin der. Aklıma o an komik bir şey gelir gülerim. Ben bir de annemin yanında ağlayabilirim. Annem beni bu kadar sevmeseydi, sen beni tanımazdın. Berbat biri olurdum. Yuvarlanıp giderdim, hoş hala koşamıyorum da. Sen beni anlarsın.
Ama başkaları benim anlam veremediğim sorular sorarlar. Onlar komiktir. Senden başka herkes yetersizdir, eksiktir, faydasızdır. Sen başkasındır bu yüzden seni hep severim.
Seni öyle bir acıyla severim ki,
İçinde yaşadıkları masalı bir gün dışarıdan anlatmak zorunda kalanlardan başka kimse bunu anlayamaz.

Özgen.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !