saçmalapsikoloji.

 

 


 

sarhoşum.dumanlıyım.mutluyum.ama en çok aşığım..Bu benim adım olmalıydı! Bana böyle seslenmeliydi, insanlar! Lanet olsun, yaz çocuğuyum, Hiçbir doğum günüme yetişemedim.Hiç bir zaman en yakın arkadaşımı yanımda taşıyamadım bitmeyen şehirlerarası yollarda. Bak, anlıyor musun, Hiçbir zaman Hiçbir yere yerleşemedim! Uyum sağlayamadım! Boş veremedim!


 

Hadi git, beynimin içinde öyle bir yer kaplıyorsun ki, opera izleyesim geliyor! Tutup büyük adamların beylik laflarını kullanıyorum herkes tuhaf tuhaf bakıyor. Alışık değilim. Nietzschenin anlatacağı Birkaç masala ihtiyacım var. Aslında hobbes la locke tek kale maç yapmasını isterdim, kim kazanırsa mülkiyetim onundur! Ah hayır, mülkiyet adaletindir. Sırf adalet güçlensin diye de iki sene de bir gazetecilerimizi öldürürüz. Faili meçhul adlı örgüte girmek isterseniz, hiç çekinmeyiniz milletvekilliğiyle ödüllendirileceksiniz.


 

Ne diyordum ben. Ah yine boş boş konuşuyorum, biliyorsun bu benim tek kabiliyetim. Sessizlik sence de korkutucu değil mi? Neden susuyoruz ki, kimden kaçıyorduk? Hatırladım, kendimizden kaçıyorduk. İnsanlık tarihi boyunca birbirimize saldırsak da, kendimize yaklaşamadık. Bu korkutucu olmalıydı. Bize, dışardan bakan bir biz daha!


 

Huf. Yoruldum. Biraz uyumalıyım. Son günlerde yaptığım tek şey aslında. Uyku, inanılmaz bir eylem değil mi sence de? Gözlerini kapatıyorsun ve bilincinden uzaklaşıyorsun. Bazen rüyandan sorumlu olsan da. Yine de güzel. Uyku olmasaydı ne yapardım bilmiyorum, dillerini bilmediğim insanları her gördüğümde yüzümdeki aptal sırıtışınla nasıl olduklarını sormaktan daha zevkli.

Nasıl oldukları da pek ilgi çekici bir mesele değil.


 

Beş yaşımı nasıl özledim! Öyle güzel bir çocuk değildim de biraz sorunluydum. Nasıldan çok neden dünyaya geldiğimle ilgili ciddi sorulara sahiptim ve babam eve hep geç gelirdi.

Çok işi vardı. Benim de genel olarak çişim. Babalar hep böyledir zaten, çocuklarının pisliklerini temizlemek için çalışıp dururlar. Bazıları yapmaz belki de, emin değilim. Ama benim babam yapardı. Üstümü hep sıkı sıkı örterdi. Yine de mahallede tek ben üşütürdüm.


 

Üşütmek, bizim ailede normaldir. Ama beni erken düşürmüşler. Daha ana rahmime bile alışmamışken, bu kadar çok insanla nasıl başa çıkabilirdim? Zamanla öğrendik gerçi, eğer birinin sizden çıkarı varsa, ayağınızı bile yalayabilir. Bunu sevmiyorum. Ama hayvanlar bu konuda iyidir, onlar sadece sevdiklerini yalar..


 


 

keşke bir eteğim olsaydı, onunla bu soğukta gezer ve insanlara gülümserdik. Benim fuşya rengi bir eteğim var, insanlar! Korktuğumda anneme giydirip, altına saklanıyorum! Beni korkutun, annemi çok özledim. Kahvaltıdan sonra sigaramızı yakar, birbirimize bakardık. Ben böyle aşk görmemiştim. Ama annemi gördüm.


 


 

Seni de gördüm.seni de sevdim. Hatta seni de özledim. Gerçi epeydir kafatasımın içinde yaşıyorsun da, ordan elin tutulmuyor be. Oysa ne istersen yaparım. Yemek yaparım. Kahve pişiririm. Sen televizyon izlerken ben kitap okurum. Söz ses çıkarmam. Konuşmam. Sen sorunca cevap veririm ama. Kedi alırız, sen kedileri seversin. Ben ayrı oda da otururum.


 

Sen gel dersin ama ben şimdi gelemem ki derim. Siktir edersin.. demezsin de ben anlarım. Ben senin gözlerinden herşeyi anlayabilirim. Korkma, aramızda kalır herşey. Sen beni sevmezsin. Ama ben öyle bir severim ki arabesk filmler yanımda sönük kalır. Ben öyle bir severim ki, bu sevgi ikimize de yeter..

gülersin, buna sevinirim. Daha çok şapşallaşırım. Yazamam felan. Yazılarımı seversin oysa. Nedendir bilinmez beni anladığını düşünürsün. Ben seni anlamadan da severim..


 


 

saat daha 01.00 ama orda bir saat ileridesin benden. Hayat gibi. Önümden yürüyorsun arkandan geliyorum. Zaten kadının yeri kocasının üç adım gerisidir ve her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır lafı da burdan gelir. Bizdeki kadın sayısının bazen üçe çıktığına bakma, sen sadece beni sev!


 

Şimdi bunları bir düşün. Ölç, tart, biç. Büyükse kes biraz, küçükse yenisini aldıralım. Kaldıralım.üstümüze düşebilir, görünmesin diye tepelere kaldırdığımız günahlar. Pek cennetlik sayılmam da, dünyadan daha büyük bir cehennemde yaşayamam.


 

Biraz yalnız kalmaya ve düşünmeye ihtiyacım var.sen de bunu yap. Eğer ortak bir fikirde buluşursak, sana menekşe sakısı alırım. Yalan söylüyorum. Ben çiçek bakamam. Ama sana bakarım. Beslerim, bakarım, sularım. Benim olursun. Gittiğim her yere götürürüm, herkes seni çok sever bana Allah size bağışlasın derler.Bağışlamasın beni sevsin yeter.. sevmezse ölümü görsün..ekmek musaf çarpsın.. beni sevmezse hep fasülyeden sayılsın..


 

mutlu insanlar seni korkutuyor mu? Beni korkutuyorlar. Hepsi yüzlerindeki aynı anlamsız gülümseme ve dünya nimetlerinden yararlanıyorlar. Gülmeyenler güruhu var bir de, onlar mutluların yüzündeki anlamsız gülümsenin sahibi..


 

çok sıkılıyorum. Bunların i yle yazılan versiyonu var. o ayıp. Söylemeden yaparsan ayıp olmaz. Herkes böyle yapıyor. Dünya inanılmaz ya. Ama benim ''mind''ım içi öyle değil istersen orda yaşayabilirsin..


 

ı ıh. Mı? Hayır mı dedin? Ama başını öne arkaya salladın gibi geldi. Yanlış görmüşüm, peki o zaman demeliyim ki seni ben ellerin olasın diye sevmedim. Peki tamam, benim sevgim sadece bana yeter..

 

özgen.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !