Sus

Cümlelerimi sonuna koyduğum ‘’evet’’lerden tanırdın.. Sana karşı çıkmayı hiç becerememiştim. bu yüzdendi ana avrat sövmem başkalarına…
Öyle terbiyeliydin ki yüzün kızarıverirdi.oysa sana anlatmaya çalışmıştım ; bak bizi birileri beceriyor bu dünyada..
Bir kaç kitap versem sana, kalbini verir misin karşılığında eğer öyleyse
yaşasın sosyalizm!
Hiçbir dünya düzeni, fikir adamı, başbakan, yıllardır okuduğum hiçbir filozof hatta Kant bile beni zorla sevdiremez sana
Bu yüzden diyorum ki,Banane nasıl dönerse dönsün düzen!

Acınası mı görünüyorum durduğun yerden? Dibe mi battım, can mı çekişiyorum yoksa? Birazdan kafamı tekila şişesine gömüp, yüzümün en ekşi ifadesiyle sana sırıtacağım. Böyledir bilirsin, ayrılık müptelalarının ağzı tekila bayisine döner.Bir sigara daha ?
Dağıttığım her şeyi topluyorum, saçlarımı tarıyorum, zaman zaman dudaklarımı da boyuyorum. Görsen şaşırırsın, her şeyi kırıp döken patavatsız halimden eser kalmadı. İnsanlar yaşadığı ülkeye benziyormuş sevgilim, bundanmış benim seninle her daim çatışmam. Aramızda bir ateşkes yapmaya kalksak ateşi değil tutar yine birbirimizi keseriz.
her gece mutlaka bir öpücük alıyorum sigaralı seslerin söylediği şarkılardan, sona giyiyorum en güzel kıyafetimi anadilim olmayan bir dil de aşık oluyorum, ana dilini bilmediğim adama.
Sana sabah 04.00-06.00 arasını bıraktım. Uykuya dalmadan evvel yüzünü görüp ,Allah o gözlere zeval vermesin diyorum. İnanmadığın bir şeyden seni korumasını diliyorum ya, senin acizlik sandığın şeyin aslı bu!
Biz Türkçe sevişemedik sevgilim,
Bu geceki ağıtımız rumca olsun..

özgen.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !