Yüce F.U

Bazen insan hayatındaki boşluğu sadece gidenler, gittiğinde farkediyor. Böyle bir zamandayım, neler kattığını, neler yaşattığını, bana ''ben'' olmam için nasıl destek verdiğini şimdi farkediyorum.
Yine de kızmazsın, buna eminim. Zaten kimseye çok kızamazdın ki sen, kıramazdın kalpleri. Şimdi anlıyorum ki ben, çocukluğumun da seninle gittiğini.

Hem hiç sevmezdik ki biz birbirimizi, ben siyaha siyah derdim, sen siyahın mavi olduğuna ikna ederdin herkesi. Sonra ben de siyahın mavi olduğuna inananlardan oldum. Öyle paldır küldür oldu herşey, herşeyim oldun paldır küldür.

Ve ben şimdi bomboş bir oda da, duvarlara bakıp seni anlatıyorum. ''Çok iyiydi, dünyanın en iyi insanıydı''. Ama bu Hiçbir şeye çare değil, anlıyor musun? Kelimelerim ilk defa örtmüyor yaramı, yazdıkça deşiyorum, deştikçe içinden anılarımız çıkıyor.

Çocuktuk biz ya tanıdığımızda birbirimizi, nasıl bunca zaman geçti? Doğum günümde birbirine bakıp gülümseyen üç yüze ne oldu? Sena'ya coğrafya sözlüsünde dediğin lafı hatırlıyor musun? . Hiç kimse beden eğitimi dersinde mangal yapacak kadar deli olmamıştı ve cesur değildi hiç kimse arkadaşları kavga ederken, kavganın ortasına dalıp arkadaşını kucaklayıp götürecek kadar.

Dün sen beni ilk defa makyajsız gördün, gitti canım ''boya kutusu'' imajım. Ama keşke sen arkamdan gelip, gözlerimi kapatıp ''ben kimim'' deseydin de ben de sana makyajımı bozdun diye kızsaydım. Dün ben seni ilk defa göremedim.

Tekne turundaydın arayıp aşık oldum dediğinde ki ben senden çok heyecanlanmıştım. Sonra tüm aşık olduğun kadınlar da sana aşık oldu. Bazılarından kısa bir süre nefret de ettin. Ben nefret etmeye başladığımda; ''Hayır'', dedin ''vardır onlarında haklı bir sebepleri''.

Ama ayrılmamıştı bizim yolumuz hiç. Hayat işte, lisenin merdivenlerini çıktığımız zamanlardan üniversitenin kapısına gelmiştik. ''Hadi hadi bu sene mezuniyet bekliyorum'' derdim de, ''ben de seni bekliyorum mezun olmak için'' cevabın karşısında susardım. Biz beraber mezun olacaktık. Naz'la bir gazete kurduğumuzda sen yapacaktın herşeyimizi. Hiç yalnız bırakmayacaktın bizi.

Alper cinstir, biliyor musun? Sevmez herkesi, güvenmez, herkese iyidir demez. İnsanın Alper'e kendini sevdirmesi zordur. Ama dün başındaydı, hiç bırakmadı seni. Ben ne kadar ağladıysam o yığılmamak için kendini o kadar zorladı.

Demek istediklerimi anlatamıyorum, süslü püslü cümleler kuramıyorum bu sefer. Yazdığım hiç bişey yazmak istediklerimin yanından geçmiyor. Tek bildiğim seni çok özlediğim. Arayacaktım ben seni, görüşecektik haftaya. Sigara da içmeyecektim yanında, söz. Erken gittin dostum, daha seni tanımayanlar milyonlarca şanssız insan bırakıp gittin ardın da. Olmadı bu.

Hadi şimdi çık karşıma ve söylediğim herşeye itiraz ettiğin gibi, türkçe dersindeki gibi, Sena'yı kızdırdığın zamanlardaki gibi çık ve de ki,

''Ne diyorsunuz siz, ölmedim ki ben'' de. Söz bak hiç itiraz etmeden kabul edeceğim.

Demesen de ben senin yokluğunu asla kabul etmeyeceğim. Büyük adamdın sen dostum
Yüce F.U biz seni sevmedik, taptık.
 

Özgen

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !